GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Strona internetowa dla restauracji: dlaczego warto ją mieć?

Strona internetowa dla restauracji: dlaczego warto ją mieć?

sie 1, 2023

W dzisiejszych czasach każdy zdaje sobie sprawę z tego, że strona www jest niezbędna do rozwijania biznesu. Stan epidemii w Polsce pokazał, że w branży gastronomicznej też warto stworzyć stronę, która pozwoli dotrzeć do większej liczby klientów i będzie służyć do zamówień online. W artykule wyjaśniamy, dlaczego tak ważna jest strona internetowa dla restauracji.

1. Strony internetowe dla każdej restauracji

2. Strona internetowa dla restauracji z systemem przyjmowania zamówień

3. Jak zamówić szablon strony internetowej?

Każda firma powinna stworzyć stronę www. Nie musi się tym zajmować samodzielnie. Może zamówić profesjonalną stronę internetową w firmie, która specjalizuje się w realizacji stron www. Jeśli chodzi o stronę internetową restauracji, to powinna ona zawierać między innymi menu restauracji, zdjęcia potraw i aranżację wnętrz oraz formularz, który umożliwi zamawianie jedzenia online. Można też uwzględnić rezerwacje online, dzięki czemu klienci zaoszczędzą sporo czasu. Strona internetowa dla restauracji to szansa na pozyskanie nowych klientów. Warto postarać się o to, by mieć nazwę domeny taką jak nazwa restauracji. Wybór domeny nie musi być trudny, zwłaszcza że obecnie jest coraz więcej rozszerzeń. Właściciele restauracji muszą pamiętać, że konieczne są regularne aktualizacje na stronie restauracji.

Strony internetowe dla każdej restauracji

Obecność restauracji w mediach społecznościowych to dobry sposób na promocję. Niestety, niezależna jest jedynie strona internetowa restauracji. Social media mogą zniknąć pod wpływem awarii (co zdarzało się kilka razy w przeszłości). Może zmienić się ich właściciel, a wraz z nim przeznaczenie serwisu lub mogą być wprowadzone wysokie opłaty. Z tego względu warto przystąpić do tworzenia strony internetowej, która przyjmować będzie na przykład zamówienia online i rezerwacje. Co ważne, będzie to robić bez prowizji.  Decydują się na własną stronę internetową, można wybrać proste lub zaawansowane rozwiązania. Do utrzymania strony niezbędny będzie serwer i certyfikat SSL.

Strona internetowa dla restauracji z systemem przyjmowania zamówień

Można powiedzieć, że każda restauracja czy kawiarnia powinna mieć swoją stronę internetową z czytelnym menu. Chodzi o to, że konsument dzięki www dla restauracji ma możliwość zapoznania się z wizerunkiem i ofertą lokalu gastronomicznego jeszcze przed jej odwiedzeniem czy złożeniem zamówienia przez internet. Restauracje starają się o wysoką pozycję ich stron w wyszukiwarce (inwestują w pozycjonowanie lokalne). WWW dla restauracji powinna być bardzo intuicyjna dla klientów, by mogli bez problemu znaleźć wszystkie ważne dla nich informacje i składać zamówienia. Nieczytelna i zaniedbana wizytówka internetowa odstraszy klienta, więc już teraz trzeba stworzyć stronę internetową, która skłoni klientów do dokonywania rezerwacji lub wyboru opcji z dowozem pod wskazany adres.

Jak zamówić szablon strony internetowej?

Najkorzystniej jest zlecić stworzenie www dla restauracji profesjonalistom, którzy na dodatek doskonale czują branżę gastronomiczną. Można zapoznać się z portfolio. Projekty stron internetowych mogą być realizowane w wersji uproszczonej lub rozszerzonej (z systemem zamówień online). Internetowa wizytówka powinna zawierać atrakcyjne fotografie (dania, wnętrza restauracji). Przy okazji można zamówić inne materiały reklamowe dla restauracji (logotyp, gadżety, fotografię kulinarną, usługi pozycjonowania strony internetowej). Strona może pojawić się w internecie w krótkim czasie.