GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Wygodny sposób na posiłki dla pracowników – karta przedpłacowa

Wygodny sposób na posiłki dla pracowników – karta przedpłacowa

wrz 11, 2023

Troska o odpowiednią wsparcie i benefity dla pracowników to obecnie jeden z ważnych elementów działu HR. Pracodawcy są coraz bardziej świadomi, że troska o pracownika jest niezbędna do utrzymania do w firmie. Jednym z elementów kompleksowej opieki nad nim okazuje się w wielu przypadkach kwestia posiłków w trakcie pracy. Dzisiaj rozwiązania tego typu są bardziej elastyczne, niż możesz sobie wyobrazić. 

Posiłki dla pracownika tak jak lubi

Zapewnienie pracownikowi możliwości wygodnego zakupu posiłku, bez narzucania mu, z jakiego cateringu ma korzystać, to rozwiązanie, które zwraca uwagę wielu firm. Nie każdy pracownik chce koniecznie korzystać z restauracji, spora część woli kupić gotowe posiłki w sklepie spożywczym czy supermarkecie. Jeszcze do niedawna to ZUS musiał interpretować, czyli rozliczy pracodawcy koszty związane z zakupem gotowych posiłków. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ posiłki w placówkach gastronomicznych lub handlowych według nowych przepisów są zwolnione z ZUS. Warto to rozwiązanie wykorzystać i pozwolić pracownikowi na podejmowanie samodzielnej decyzji, czy chce korzystać z posiłków w barze, restauracji, kawiarni, cukierni, czy też kupić go u dostawcy cateringu, w serwisie z posiłkami, w sklepie spożywczym lub delikatesach. Sprawdź: twoje.sodexo.pl

Wygoda i elastyczność

Wygodna karta przedpłacowa Lunch Pass od Sodexo to jedno z rozwiązań, które skutecznie mogą pomóc ci rozwiązać problem dysponowania środkami przeznaczonymi na posiłki dla pracowników. To rozwiązanie daje pracownikowi dużą swobodę wyboru, tym bardziej że masz wybór między klasyczną a wirtualną kartą. Karta przedpłacowa pozwala dokonywać płatności tak w barze czy restauracji, jak też kupować gotowe posiłki w supermarkecie. Takie rozwiązanie nie wymaga tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Benefit tego typu powinien być finansowany ze środków obrotowych. Co ważne, środki przekazane na zakup czy doładowanie kart mogą stanowić koszt uzyskania przychodu. Aktualizacja przepisów prawa przyniosła zmianę wysokości odliczeń:

  • zwolnienie z obciążeń ZUS wynosi do 450 zł miesięcznie na pracownika, a nie jak poprzednio — do 300 zł
  • dzienna kwota przeznaczona na posiłki to już nie 15, a 22 zł.

Przepis na przemyślane wsparcie pracowników pozwala Ci dodatkowo zadbać o korzyści dla firmy:

  • rozwiązania takie jak karta Sodexo powalają osiągnąć oszczędności aż 1106 zł na jednym pracowniku,
  • pracownik zaś zyskuje w perspektywie roku dodatkowe wsparcie / zysk na poziomie 1070 zł.

To rozwiązanie, na którym korzysta zarówno pracodawca, jak i pracownik.