GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Mostek prądowy, uszczelnienie tłoka

Mostek prądowy, uszczelnienie tłoka

sty 25, 2022

Uszczelnienie tłoka jest elementem mechanicznym, który reguluje przepływ płynu (zwykle gazu lub cieczy) pomiędzy dwoma komorami poprzez przesuwanie w kierunku osiowym. Ze względu na wysoką trwałość, niewielki ciężar i prostą konstrukcję, uszczelnienia tłokowe są powszechnie stosowane w tłokowych silnikach spalinowych i samochodowych skrzyniach biegów.

DANE TECHNICZNE:

Czynnik: sprężone powietrze / ciecz

Temperatura płynu: do +150°C

Żywotność: 100 000 cykli

Zalety:

  • kompaktowe wymiary;
  • równomierne i niezawodne uszczelnienie;
  • niskie koszty produkcji;
  • łatwy montaż i demontaż;
  • długa żywotność.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze uszczelnienia tłoka jest jego zastosowanie.

W branży motoryzacyjnej istnieje wiele rodzajów uszczelek tłoka, które różnią się ceną, jakością i składem. Co więcej, wybór odpowiedniego uszczelnienia zależy od silnika, samochodu i innych czynników. Konieczne jest zapewnienie, że produkt będzie działał prawidłowo nawet w ekstremalnych sytuacjach i nie ulegnie uszkodzeniu podczas jazdy po nierównym terenie.

Uszczelki tłoka można podzielić na dwie podstawowe grupy: miękkie i twarde. Pierwszy rodzaj produktu charakteryzuje się właściwościami sprężystymi. Oznacza to, że w zależności od nacisku, jaki musi wytrzymać, miękka opaska sprężynująca może zmieniać swój kształt, dostosowując się do zaistniałej sytuacji. Miękkie uszczelki tłoka najczęściej spotykane są w tanich samochodach, ponieważ są tanie i łatwe w produkcji. Istnieją jednak powody, dla których należy ich unikać. Po pierwsze, są one często wykonane z materiału, który szybko się niszczy, co oznacza, że trzeba je często wymieniać. Po drugie, nie są trwałe i nie są w stanie wytrzymać długotrwałego kontaktu z chemikaliami lub wysokimi temperaturami.

Twarde uszczelnienia tłoka są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium lub stal nierdzewna. Charakteryzują się one właściwościami, które nie zmieniają się pod wpływem ciśnienia, dzięki czemu mogą bez problemu zachować swoją formę przez wiele lat.

Mostek prądowy jest częścią, która jest używana w silniku maszyny. Pełni ona rolę osłony i jest umieszczona na górnej części trzonka zaworu silnika. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta część znajduje się w górnym miejscu cylindra, dlatego też otrzymała nazwę “górny korek”. Główną funkcją tej części jest tworzenie uszczelnienia pomiędzy głowicą cylindra a głowicą tłoka. Zapobiega ona również przedostawaniu się brudu i kurzu do wnętrza, co może mieć wpływ na funkcjonowanie silnika.

Mostki są zazwyczaj produkowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów, które są bardzo trwałe.

Są one zazwyczaj wykonane tak, aby trwać przez długi czas bez łamania lub się łatwo uszkodzić.

Istnieją różne rodzaje tych mostków dostępnych na rynku.

Płaskie mostki prądowe mają przewagę nad okrągłymi, ponieważ nie ulegają one łatwo uszkodzeniu przez ciśnienie lub przez ciepło. Oznacza to, że można ich używać przez długi czas bez konieczności wymiany ich ponownie i ponownie.