GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Jaką rasę psa wybrać do mieszkania

Jaką rasę psa wybrać do mieszkania

cze 7, 2017

Zakup psa to poważna decyzja, która powinna być przemyślana pod każdym aspektem. Jeśli zatem nie chcemy unieszczęśliwić czworonoga, ani siebie powinniśmy dobrać psa właściwego dla naszej rodziny i prowadzonego przez nas stylu życia. Warto na wstępie jednak zaznaczyć, że każdy pies potrzebuje naszej uwagi, zaangażowania i poświęconego czasu.
Jednak znając cechy charakteryzujące różne psy, śmiało możemy wytypować rasy do mieszkania . Najogólniej mówiąc, ze względu na ograniczoną przestrzeń i brak dużych dawek ruchu powinny być to rasy niewielkie, które nie przejawiają dużych potrzeb ruchowych. Idealnie sprawdzą się więc mopsy czy też buldogi francuskie lub angielskie.

 

W mieszkaniach dobrze czują się także pinczery oraz pudle. Bardzo często w miastach spotykamy również popularnie yorkshire terriery, zwyczajowo zwane „yorkami”. W mieszkaniach dobrze odnajdują się także sznaucery, maltanćzyki oraz west terriery. Wybierając rasę psa do mieszkania, warto zwrócić również uwagę na temperament danego osobnika. Można o to zapytać hodowcę podczas wizyty w hodowli lub też samodzielnie obserwować dostępne pieski w jej trakcie.