GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Dlaczego butiki franczyzowe się opłacają?

Dlaczego butiki franczyzowe się opłacają?

mar 23, 2021

Butiki franczyzowe to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko wśród początkujących przedsiębiorców. Wszystko ze względu na czytelne zasady prowadzenia takiego biznesu oraz ich opłacalność, zarówno pod kątem finansowym oraz inwestycji czasu w ich prowadzenie. Przede wszystkim to bardzo dobry wybór pod kątem asortymentu, ponieważ na dobrej jakości i modne ubrania zawsze będzie popyt. Trendy modowe na światowych wybiegach dynamicznie się zmieniają, więc nowe kolekcje cieszą się powodzeniem, a zadowoleni klienci chętnie będą do nas wracać.

Franczyza modowa polega na wykorzystywaniu licencji szerzej znanej marki i prowadzeniu butiku pod jej szyldem. W ten sposób nie musimy startować na rynku od zera, a od razu korzystamy z historii, renomy i doświadczenia innej marki. Jest to bardzo korzystne również pod kątem prowadzenia działań marketingowych, ponieważ jest to ściągnięte z naszych barków i prowadzone globalnie przez centralę. W ramach takiej współpracy dzielimy się określonym procentem przychodów z główną marką, dzięki czemu obie strony mają określone, franczyzowe korzyści.

Co jeszcze przemawia za butikiem franczyzowym?

W prowadzeniu biznesu modowego bardzo ważne są również lokalizacja oraz podejście do klienta. W modelu współpracy franczyzowej możemy liczyć na pomoc w zakresie wyboru lokalu, a nawet negocjacji warunków jego najmu. Rekrutacja odpowiedniego personelu również będzie prowadzona we współpracy z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami, dlatego w ten sposób unikniemy kosztownych błędów. Wykwalifikowana i przyjazna klientowi kadra to klucz do osiągnięcia sukcesu i wysokiej sprzedaży w każdym butiku.

Zatowarowanie sklepu w odpowiedniej jakości ubrania to również bardzo odpowiedzialna kwestia. W niej także możemy oczekiwać wsparcia i poprowadzenia przez franczyzodawcę. To sprawia, że tak naprawdę od samego początku możemy korzystać z gotowego szablonu prowadzenia efektywnego finansowo biznesu i metod, które sprawdziły się już u kilkudziesięciu lub kilkuset innych partnerów biznesowych marki. Jeżeli chcecie prowadzić modowy butik, franczyza jest czymś, co koniecznie musicie sprawdzić.