GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Bezpańskie psy

Bezpańskie psy

lut 12, 2017

W wielu miejscach na świecie również w Europie wciąż można spotkać się z problemem bezdomności wśród psów. Zwierzęta, które od początku swoich narodzin zmuszone są błąkać się po uliczkach miast czy wsi, czy też takie porzucone przez swoich właścicieli nie mają lekkiego życia. Jeśli jednak istnieje możliwość pomocy choć części z nich to należy zrobić wszystko, by ukrócić cierpienia małych przyjaciół.

Problemem obecnych czasów jest brak poczucia odpowiedzialności za wspólnotę. Często na naszych oczach odgrywają się dantejskie sceny z udziałem zarówno ludzi jak i zwierząt jednak nie ma w nas na tyle samozaparcia, by zareagować. Boimy się, że nasze działanie zostanie odebrane w zły sposób, że będziemy mieli problemy. Powszechnie panująca znieczulica ma miejsce w szczególności w dużych miastach takich jak np. Warszawa.

Ludziom zdarza się dokarmiać zwierzęta, nie poinformują jednak, że “Halo, znaleziono psa Warszawa!”, ani też przez myśl im nie przejdzie, że mogliby takiego czworonoga przygarnąć pod swój dach. Oczywiście sprawa opieki nad zwierzętami, a w szczególności psami jest ogromnym wyzwaniem dla człowieka, mając na uwadze przykład znanej wszystkim lektury „Małego Księcia”. Niewielkim jednak wysiłkiem możemy sprawić, by świat stawał się coraz lepszy. Pies z całą pewnością nam to wynagrodzi, obdarzając nas codziennie dawką dozgonnej miłości.

Pomóc możemy także, zostając wolontariuszem przy schronisku, członkiem stowarzyszenia bądź fundacji. Nie mając takiej możliwości, możemy wspierać zwierzęta poprzez ofiarowanie środków pieniężnych czy żywności. Każdy sposób jest dobry. Wystarczy chcieć.