GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Rośliny balkonowe – co warto wiedzieć?

Rośliny balkonowe – co warto wiedzieć?

lut 28, 2017

Balkon to często zaniedbywane miejsce. Tymczasem może stać się ono prawdziwą dekoracją domu lub mieszkania, która będzie widoczna jeszcze przed wejściem do środka. W jaki sposób dobierać kwiaty, by były ozdobą, a jednocześnie nie były uciążliwe dla domowników?
Kwiaty balkonowe często wybierane są ze względu na warunki, jakie na nim występują. W przypadku balkonów położonych od południa, gdzie panuje zwykle duże nasłonecznienie, konieczne jest zrezygnowanie z cieniolubnych roślin. Lepiej też nie wybierać roślin o ciemnych kwiatach i cienkich płatkach. Pod wpływem światła słonecznego zazwyczaj zaczynają one płowieć.

 

W przypadku jasnych balkonów najlepiej wybierać te rośliny, które kochają słońce. Należy do nich na przykład aksamitka. Często jest również możliwe sadzenie begonii, należy jednak chronić je przed wiatrem. W skrajnych przypadkach, gdy rośliny tego typu nie wytrzymują, warto rozważyć posadzenie traw, które są o wiele bardziej odporne na słońce i brak wody.
Decydując się na kwiaty na balkonie warto również wybrać odpowiednie doniczki. Zazwyczaj wybierane są standardowe stojące skrzynki, ale często lepiej jest zdecydować się na ich wiszące wersje, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca.