paź 4, 2021
Żywienie zwierząt hodowlanych. Ekonomiczna, jednak pełnowartościowa pasza.
Podczas hodowli zwierząt, zwłaszcza tych, przeznaczonych na mięso, kluczową rolę, odgrywa ich waga. Im cięższe zwierzę, tym lepiej, gdyż hodowca więcej zarobi na mięsie.
Nie bez znaczenia, ma wybór paszy. Im lepsza, bardziej pożywna i tucząca, tym lepiej. Taki sposób żywienia, wcale nie musi być drogi. Ze znajomością, naturalnych uzupełniaczy, można przygotować smaczną, niedrogą i pożywną paszę.
Białko, czyli doskonały uzupełniacz diety.
Istnieje kilka sprawdzonych dodatków, które wraz z paszą, mogą stanowić smaczną, zdrową i pożywną paszę. Zastosowanie uzupełniaczy, na przykład białka ziemniaczanego sprawia, że zwierzę odczuwa nasycenie, bardzo dobrze przybiera na wadze, a hodowca, nie ponosi zbyt dużych opłat związanych z otrzymaniem jak najlepszych zwierząt.
Czym właściwie jest białko ziemniaka? Jak jest pozyskiwane, oraz jak je podawać? Wszystkie informacje, które powinien znać każdy.
Białko ziemniaka, czyli doskonały uzupełniacz paszy.
Białko ziemniaczane, pozyskiwane jest poprzez oddzielenie białka roślinnego, a następnie wysuszenie go, do otrzymania 10% wilgotnego proszku, o szarym kolorze. Proszek ten, niemal całkowicie pozbawiony jest zapachu, dlatego zwierzęta, nie odczuwają różnicy, podczas jego jedzenia, wraz z paszą właściwą. Produkt ten, szczególnie ceniony jest, ze względu na wysoką zawartość białka. Sprawia, że pasza staje się wartościowa, sycąca, a co najważniejsze, uzupełnia wszelakie niedobory u zwierząt sprawiając, że szybciej zwiększa ono swoja masę, a ich hodowla, nie jest zbyt kosztowna.
Jak przechowywać oraz podawać białko ziemniaczane dla zwierzą?
Białko ziemniaka, jest produktem niemal w całości pozbawionym wody, przez co występuje w postaci sypkiej, umożliwiając jego łatwe podanie. Jego zaletą, poza wysoka zawartością, łatwo rozkładającego się białka, jest powszechność, oraz stosunkowo niska cena. Aby produkt był zdatny do spożycia, bardzo ważne jest, aby przestrzegać warunków jego przechowywania. Najlepiej, aby białko przechowywać w oryginalnym opakowaniu, które chroni je, przed zawilgotnieniem, oraz zachodzeniem procesów psucia, między innymi pojawienia się pleśni. Należy zawsze zwrócić uwagę, czy opakowanie jest szczelnie zamknięte. Jeśli tak, należy je przechowywać w suchym, osłoniętym miejscu.
Białko ziemniaczane, najczęściej stosuje się podczas karmienia trzody chlewnej. Może być jedzone zarówno przez dorosłe osobniki, jak i młode, gdyż nie mają negatywnego wpływu na ich stan zdrowia i samopoczucie. Równie dobrze, można podawać je bydłu oraz drobiu, jednak może nie cieszyć się tak dużym zainteresowaniem. Aby prawidłowo podać uzupełniacz, należy wymieszać go z paszą właściwą, a następnie podać zwierzęciu. Można zastosować białko w codziennej diecie, co sprawia, żę zwierzęta szybciej przybiorą na wadze, a ich wyżywienie, nie będzie tak kosztowne, jak w przypadku zastosowania samej paszy.
Ten świetny dodatek, ze względu na liczne zalety, jest coraz częściej wykorzystywany, podczas karmienia zwierząt hodowlanych.
Najnowsze komentarze