GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Kolory web i nie tylko

Kolory web i nie tylko

mar 23, 2021

Drukarki to wspaniałe maszyny, które można stosować w wielu miejscach, np. w pracy i w domu. “Materiał wytwarzać można w drukarkach przypominających te domowe. Myślimy już nad otworzeniem linii produkcyjnej, gdzie można by produkować kilometrach taśmy pokrytej perowskitem.” – Olga Malinkiewicz

Jakie są kolory w HTML?

Wyróżnić można takie rodzaje kolor web, jak między innymi:

cyjan- aqua #00FFFF

czarny – black #000000

niebieski – blue #0000FF

fuksja – fuchsia #FF00FF

zielony – green #0080000

szary – gray limonka – lime #00FF00

kasztanowy – maroon #800000

granatowy – navy #000088

oliwkowy – olive #808000

purpurowy – purple #800080

czerwony – red #FF0000

szary – silver #cococo

biały – white #FFFFFF

morski – teal #008080

żółty – yelow #FFFF00

W systemie X Window można znaleźć jeszcze ok. 200 rodzajów kolorów, które tworzą paletę, choć są to rażące kolory, które nie zawsze dobrze wpływają na wzrok. I tu wyróżnić jeszcze można: odcienie koloru różowego, odcienie koloru czerwonego, odcienie koloru zielonego, odcienie koloru brązowego, odcienie koloru pomarańczowego, odcienie koloru białego oraz odcienie koloru fioletowego.

Pojęcie X – Windows.

X Windows jest to nic innego, jak system okien stworzony na początku lat 80′. Okna są podstawą do tego, by móc wykonywać na nich obraz, do tego ma zdolność komunikowania się z myszką, klawiaturą. Poprzez serwer x można otrzymać takie elementy, jak np.: wielokąty, odcinki, elipsy, czy stawiać piksle.

Środowiska graficzne – poprzez nie prezentuje się informacje oraz interakcje z użytkownikiem, tu można tworzyć i obsługiwać widget. Inaczej mówiąc środowisko to grupa wzajemnie współpracująca, gdzie można wykonywać operacje na komputerze.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że kolory web to jedne z ważniejszych elementów grafiki, dają one różne możliwości, by obraz na ekranie komputera nie zlewał się, stał się również pomocny osoba z wadą wzrokową.