GCG Groupe Polska. Agencje pośrednictwa pracy

Jak karmić rybki w akwarium?

Jak karmić rybki w akwarium?

maj 13, 2017

Karmienie rybek akwariowych to niezmiernie istotny proces, do którego należy przyłożyć wielką wagę, jeśli zależy nam na dobrej kondycji wszystkich zamieszkujących zbiornik stworzeń. Podstawowe pytanie, na które musi odpowiedzieć sobie hodowca, to jak często karmić rybki akwariowe i jaki pokarm im dostarczać? O tym opowiemy w dzisiejszym tekście.

Karmienie rybek akwariowych

Samo karmienie ryb w naszym akwarium, choć nie jest może wybitnie skomplikowane, to aby przebiegało w sposób prawidłowy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów.

Przede wszystkim, rybki należy karmić 2 do 5 razy na dobę. Raz w tygodniu specjaliści zalecają wprowadzenie postu. W zależności od hodowanych gatunków powinniśmy stosować różny pokarm, warto to skonsultować z ekspertami, na przykład w sklepie.

Pożywienie powinno być zazwyczaj pochodzenia naturalnego. Zazwyczaj zaleca się unikanie pokarmu żywego oraz częstsze sięganie po jego wersje suszone, w płatkach albo tabletkach.

Warto pamiętać, żeby nie wsypywać zbyt dużej ilości pokarmu na raz do wody. Jego niezjedzone resztki powodują powstawanie sporej ilości substancji szkodliwych dla zwierząt oraz konieczność częstszego czyszczenia zbiornika.